Полицијата сега го бара Груевски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

Откако не го најде во својот дом, полицијата вечерва е околу централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во потрага по Никола Груевски. Полицијата се уште нема влезено во штабот.

Како што претходно објави Фокус, според неофицијални информации постои можност Груевски да се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, каде што наводно бил виден како влегува во петокот. Па така се зборува дека таму би се криел се додека претседателот Ѓорге Иванов не го помилува.

Според неофицијални информации на Фокус, и сопругата на Груевски, Боркица, рекла дека последен пат го видела утрото во петокот, од кога и му се губи трагата.

Доколку бегалецот Груевски пак веќе ја напуштил државата, тоа морало да го стори на нелегален начин, бидејќи му е одземен пасошот.

Поврзани новости