Полицијата сака да ги апси шоферите на комбето, демонстрантите тргнаа во одбрана

by fokus 20:44
20:44

Откако им стигна дојава дека полицијата го запрела комбето на Шарената револуција, демонстрантите тргнаа во обрана на нивните соборци.

Тие скандираа „Нема правда нема мир” и палеа бакли на булеварот „Кочо Рацин”, па полицијата само ги легитимирала шоферите.

„Ова е доказ дека ако сите сме сплотени ништо не ни можат!” – рече Земир Мехмети, додека го вееше македонското знаме качен на комбето на Шарената револуција.

Поврзани новости