Полицијата привела 10 танчарки во Жеровјане, 8 од нив биле од Србија

by Фокус 17:17
17:17

Тетовската полиција синоќа извршила контрола на можна злоупотреба на туристичкиот престој со работа по угостителски објекти.

Притоа, како што соопштија од полицијата, во еден бар во село Жеровјане биле затекнати и приведени 10 странски државјанки

Од нив осум биле државјанки на Србија, една од Босна и Херцеговина и една од Бугарија.

Поврзани новости