Полицијата приведе 12 демонстранти

by Фокус

Епилогот од денешниот протест против одлуката на Иванов за општа аболиција е 12 приведени демонстранти, а и повеќе повредени. Нема повредени полицајци, но од МВР велат дека ова не се конечни бројки.

Во судирите на полицијата со демонстрантите настрадаа и повеќе новинари, а новинарот на ПлусИнфо, Горан Наумоски, со амбулантно возило беше пренесен во болница.

 

Поврзани новости