Полицијата пресретнала возило со 10 мигранти, но возачот избегал

by Фокус 14:56
14:56

Полициска патрола рано изутринава забележала патничко моторно возило „Порше Каен“ со скопски регистарски ознаки, кое се движело со голема брзина по автопатот Куманово-Граничен премин „Табановце“.

Како што информираат од полицијата, мотопатролата се упатила по возилото и го пристигнала, по што возачот симнал мигранти што ги превезувал и избегал.

- Advertising -

Притоа, според МВР, на местото на настанот затекнати биле 10 лица-мигранти од кои седум лица од Пакистан, две лица од Турција и едно лице од Сирија, кои биле пренесени во Транзитниот центар Табановце.

Поврзани новости