Полицијата неутрализирала две експлозивни направи во Вашингтон

by fokus 23:26
23:26

Американската полиција пронашла и неутрализирала две експлозивни направи во државните институции на Капитол во Вашингтон.

Едната експлозивна направа е пронајдена во зградата на Републиканскиот национален комитет, а другата во конгресната зграда во Капитол, пренесе Си-Ен-Ен.

- Advertisements -

Поврзани новости