Полицијата не дозволува пристап до Собранието, демонстрантите гневни

by fokus 19:50
19:50

Демонстрантите откако поминаа пред ЕУ инфо центарот, се упатија кон Собранието. Но, таму ги пречека непријатно изненадување: полициски кордон е поставен околу оградата на Собранието, на околу десетина метри.

За разлика од претходните деновите кога полицијата беше во дворот на Собранието, сега пристапот на незадоволните граѓани барем до дворот на собраниската зграда им е оневозможен.

Демонстраните се гневни поради ова, а организаторите се обидуваат да ги смират. Во овие моменти, незадоволните граѓани на полицајците им ја пеат песната „Во борба македонски народе“ .

13281749_10209785734225946_1226954168_n 13285549_10209785741826136_669105389_n 13288872_10209785747746284_1971191605_n

 

Поврзани новости