Полицијата нашла возило кое пред 4 дена било украдено

by fokus 11:36
11:36

На  04.05.2018 годдина во 17.20 часот од страна на полициски службеници на улица „Гвадлахара”  во Скопје пронајдено е одземено патничко моторно возило “Киа Рио”.

Автомобилот, како што информираат од Министерството за внатрешни работи било сопственост на А.К.(36) од Скопје, кое е пријавено за одземено на 02.06.2018 година.

- Advertisements -

Поврзани новости