Полицијата го истражува инциндентот во кој вклучен бил телохранител на Заев

by fokus 17:16
17:16

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ги презема сите мерки за утврдување на околностите и расветлување на инцидентот кој се случил пред кафе барот Платиниум во Струмица во раните утрински часови.

Дел од медиумите објавија дека станува збор за тепачка во која бил вклучен телохранителот на стумичкиот градоначалник и лидер на СДСМ, Зоран ЗаевАлександар Трајков.

- Advertisements -

Од СДСМ, пак, информираа дека Трајков ќе биде отстранет од придружбата на Заев во исчекување на наодите во МВР.

Поврзани новости