Полицијата го чува Христијан Мицкоски

by fokus 18:04
18:04

Веќе еден месец, полицијата го чува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски, дознава „Слободен печат“.

Тоа било по негово барање, а од екс-функционери на ВМРО-ДПМНЕ, полицијата го обезбедува уште само Никола Груевски.

- Advertisements -

Пред извесен период беше укинато полициското обезбедување на Сашо Мијалков и поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Поврзани новости