Полицијата ги „чисти“ од парк непрописно паркираните возило

by fokus 16:03
16:03

Сообраќајната полиција во текот на денешниот ден презеде ригорозни мерки против учесниците во сообраќајот кои спротивно на сообраќајните правила и прописи се движат и ги паркираат возилата на пешачката зона во Градски парк.

Непрописно паркираните возила беа отстранувани со пајак служба, а возачите санкцинирани. Целта на полициската акција, како што велат, е да им се овозможи на посетителите на паркот да уживаат во природата.

- Advertisements -

Поврзани новости