Полицијата апси професори на Економски факултет

by fokus 16:08
16:08

Попладнево полицијата изврши рација на Економскиот факултет во Скопје, во која уапсен беше професорот Бобек Шуклев, а по уште седум професори се трага.

Неофицијално, тие се сомничат за примање, давање поткуп, противправно посредување, злоупотреба на службена положба и овластувања, и други коруптивни дела.

Полициските специјалци не дозволуваат влез и излез на студентите и вработените на факултетот.

Поврзани новости