Полиција „упаднала“ кај струмичанец кој правел журка со 11 пријатели

by fokus 13:24
13:24

Полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица ноќеска во 1 часот по полноќ, по претходна пријава и издадена судска наредба.

Притоа, било констатирано дека неговиот син Х.Х.(26) организирал приватна забава со уште 11 лица, со што постапил спротивно на член 206 од Кривичниот законик.

- Advertisements -

Од МВР денеска соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости