Полиција го фатила ако ограбува маркет

by fokus 14:41
14:41

Вчера околу 21:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода го лишиле Н.И.(34) с.Дебреше-гостиварско, кој бил затекнат додека извршувал тешка кражба во мини-маркет во с.Врапчиште.

Тој насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре, одзел одредена сума на пари, но набргу бил фатен и задржан во полициската станица. По целосно расчистување на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Advertisements -

Поврзани новости