Полицајци привеле колега кој се однесувал агресивно и одбил да се идентификува

by Frosina Fakova 16:33
16:33

Полицајци ноќеска во три часот по полноќ привеле свој колега бидејќи одбил да се идентификува и се однесувал агресивно кон нив.

Инцидентот се случил на улицата „Александар Урдаревски“ во Скопје при контрола на неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки. Агресивниот полицаец бил приведен во полициското одделение Шуто Оризари.

Известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за натамошна постапка.

Поврзани новости