Полицаец застрелан во Велес, напаѓачот во бегство

by fokus 12:58
12:58

Полицаец е застрелан во Велес, во близина на црквата „Свети Спас“, објави ТВ24.

Спред информациите на телевизијата, полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата поради дојава дека крадци континуирано ги оргабуваат верниците кои доаѓаат во црквата.  Тогаш, наводно еден од осомничените кон полицаецот испукал пет куршуми. Полицаецот е пренесен на скопските Клиники. а веста за телевизијата ја потврдиле од СВР Велес.

- Advertising -

 

Поврзани новости