Полицаец од Битола го извршил убиството во Прилеп: Во полициска станица детално опишал како го извршил

by Fokus 12:48
12:48

23 годишниот полициски службеник од СВР Битола Е. Т. е убиецот на 36 годишниот Бекир А. од Битола кој вчера грозоморно беше убиен кај прилепското село Беловодица.

Тоа денеска го потврди портаролот на Министерството за внатрешни работи, Тони Ангеловски.

- Advertisements -

Според информациите, полицаецот прво го погодил сега починатиот со 4 куршуми, а после убиството и го запалил.

Кај убиениот имало и лични документи за идентификација.

Поврзани новости