Полицаец бил нападнат откако спречувал тепачка пред кафеана

by Фокус 19:32
19:32

Откако забележале две лица како се тепаат пред угостителски објект во Тетово вчера по полноќ, полициски службеници се обиделе да ги спречат, но едно од нив нападнало и полициски службеник.

Како што соопшти полицијата, напаѓачот било приведен во СВР-Тетово, каде било утврдено дека се работи за М.Н. (29) од Тетово.

- Advertisements -

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости