Покана за новинарот Тричковски да се јави во обвинителство

by fokus 13:40
13:40

Новинарот Бранко Тричковски добил покана да се јави во Основното јавно обвинителство.

Причина за тоа е со истрага која се води против него и во која се сомничи за повеќе кривични дела.

- Advertisements -

Информацијата Тричковски самиот ја објави на својот профил на Фејсбук.

Поврзани новости