Поддржувачите му порачаа на рускиот амбасадор дека Македонија е окупирана

by fokus 18:34
18:34

Поддржувачите на протераниот руски дипломат кои денеска се собраа пред руската амбасада му порачаа на рускиот амбасадор кој ги пречека дека Македонија е окупирана.

Додека амбасадорот држеше говор, присутните извикуваа „Окупирани сме“, „Окупирани сме од НАТО“.

- Advertisements -

Се скандираше и „Русија, Русија“, но имаше и извици „Копиле муртинско“.

Поврзани новости