Под силно обезбедување донесено лице на распит во Специјалното обвинителство

by Фокус 18:27
18:27

Лице кое во моментов е на издржување на затворска казна попладнево било на распит во Специјалното јавно обвинителство, потврди за „Мета“, портпаролката на СЈО, Ленче Ристовска.

-Не станува збор за ништо страшно. Денеска на распит во Специјалното јавно обвинителство беше донесено лице кое во моментво е на издржување на затворска казна, кое беше спроведено на стандарден начин со полициска придружба, изјави Ристовска за Мета.

- Advertisements -

Осуденикот, чиј идентитет не се открива, бил донесен со посебно полициско возило, придружувано од полициски екипи во неколку џипови кои чекале на булеварот пред Специјалното јавно обвинителство.

Поврзани новости