Почувствуван земјотрес во Скопје

by fokus

Неколку минути пред 16 часот беше почувствуван послаб земјотрес во Скопје.

Епицентарот на земјотресот е на 116 километри од Скопје, во соседна Албанија, со јачина од 5.2 степени според Рихтер, на длачбочина од 10 километри.

Земјотресот според информациите од Европската сеизмолошка станица, е почувствуван во Косово, Србија и Црна Гора.

Поврзани новости