Почнаа да се собираат луѓе пред ДИК

by fokus 21:45
21:45

Пред зградата на поранешна Нова Македонија,каде е сместена Државната изборна комисија,почнаа да се собираат луѓе.

ДИК во секој момент треба да оддржи прес конференција,на која ќе објави прелиминарни резултати од изборите.

- Advertisements -

Околу седиштето на Комисијата распоредени се и припадници на полицијата, а присутните граѓани скандираат „Никој ништо не ти може Никола!”

В.С.

Поврзани новости