Почна протестот за одбрана на Моника Ристевска

by fokus

Денеска пред Основното јавно обвинителство се собраа неколку лица на протестот за одбрана на активистката Моника Ристевска на која вчера и беше одредена мерка протвор.

Пред обвинителството има и кордон од полиција поради најавениот протест. Меѓу просутните се новинарот Борјан Јовановски, извршниот директор на Хелсиншки комитет, Уранија Пировска, активисти, луѓе од невладиниот сектор и граѓани.

Поврзани новости