Почна протестот со возила на ВМРО-ДПМНЕ во седум градови

by Fokus 19:31
19:31

ВМРО-ДПМНЕ ги почна протестот со возила во седум градови, како што велат, против криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот.

Протестот во Скопје почна од СЦ Јане Сандански, па се до владата.

Фото: Тера

Поврзани новости