Почината жена пронајдена во куќа во Охрид

by Fokus 12:12
12:12

Во полицијата во Охрид вчера во 14.35 часот било пријавено безживотно тело на жена во куќа на улицата „Даме Груев“.

Полицијата извршила увид во присуство на јавен обвинител и медицинска екипа при што е констатирано дека се работи за Љ.Т. (85) од Битола.

- Advertisements -

Од извршениот увид од страна на лекар на Службата за итна медицинска помош е констатирано дека нема траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Поврзани новости