Починал вработен во фурна во Чаир, обдукцијата ќе покаже која е причината

by Fokus

Од МВР информираат дека вчера во 18.14 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека во фурна на подрачјето на Чаир починал вработениот Т.И. (48) од Р. Косово.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Поврзани новости