Починаа 9 заразени со корона вирусот, на возраст од 54 до 87 години

by fokus 15:21
15:21

Во изминатите 24 часа регистрирани се 51 заразен со Ковид-19, но и 9 пациенти кои ја изгубиле борбата со вирусот.

-Пријавени се вкупно 9 починати лица. Починати се 3 пациенти од Прилеп, по 2 пациенти од Скопје и Тетово, и по 1 починат е пријавен од Куманово и Охрид. Пациентите се на возраст од 54 – 87 г. Сите пациенти се починати во болнички услови, информираат од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости