Починаа 35 заразени со корона вирус, најмладиот на 39 години

by fokus 16:18
16:18

Во изминатите 24 часа заразени се нови 1.631 граѓани со Ковид-19, а во истиот период битката со вирусот ја изгубиле 35 пациенти.

-Пријавени се вкупно 35 починати лица: 7 од Скопје (39г , 63г , 65г , 75г , 76г ,77г, 79г), по 4 починати пациенти од Кавадарци(56г, 68г, 73г, 77г) и Штип (47г, 69г, 70г, 78г), 3 лица од Струмица (71г, 2 лица по 81г), по 2 починати пациенти од Прилеп (76г и 82г), Велес (72г, 85г), Крива Паланка (60г и 72г) и Битола (63г и 69г), и по 1 починат пациент од Куманово (66г), Гостивар (78г), Неготино (82г), Гевгелија (62г), Свети Николе (64г), Радовиш (68г), Охрид (64г), Кичево (69г) и Ресен (71г). Пеесет пациенти се починати во болнички услови, а еден пациент е починат дома, информираат од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости