Починаа 20 пациенти од вирусот

by Fokus 19:59
19:59

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, починати се 20 лица како последица од корона вирусот.

Осум пациенти од Скопје (76, 65, 84, 64, 71, 80, 51, 74г), еден од Штип (82г), двајца од Прилеп (68 и 72г), еден од Струга (78г), двајца од Велес (70 и 65г), еден од Битола (84г), еден од Кавадарци (68г), двајца пациенти од Гостивар (64 и 89г), еден од Струмица (63г) и еден пациент од Берово (77г).

- Advertisements -

Од нив двајца пациенти се починати вон, останатите се починати во болнички услови.

Поврзани новости