Починаа 12 лица од корона вирус

by Fokus 16:35
16:35

Министерството за здравство информираше дека во текот на изминатите 24 часа како последица од корона вирус починале 12 лица.

Три починати лица од Скопје (82г, 83г и 87г), по 2 починати лица од Куманово (75г и 65г) и Тетово (69г и 38) и по едно починато лице од  Прилеп (81г), Демир Хисар (71г), Кичево (70г), Штип (69г) и Делчево (60г).

- Advertisements -

Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

Поврзани новости