Почина ѕвезда од „Пиратите од Карибите“

by Fokus

Актерот Серхио Калдерон почина на 78-годишна возраст.

Мексиканскиот актер ќе остане запаметен по улогите во филмовите „Пиратите од Карибите“ и „Мажи во црно“.

Поврзани новости