Почина жена на невропсихијатрија во Гостивар

by fokus 13:51
13:51

Синоќа, 30 минути по полноќ во Медицинскиот центар Гостивар, на Одделот за невропсихијатрија, по укажана лекарска помош починала 40-годишната К.Т. од Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција.

Поврзани новости