Почина затвореник од карцином на грло

by fokus 12:41
12:41

Почина 60-годишен затвореник кој одлежувал затворска казна во Казнено поправна установа –Идризово по подолго боледување од карцином на грлото, соопштуваат од полицијата.

Од таму велат дека затвореникот бил вчера околу 05.00 часот префрлен во Клиничкиот центар во Скопје, на арестантското одделение, каде болеста го совладала. Телото, додаваат од таму, е предадено за обдукција.

- Advertisements -

Поврзани новости