Почина убиецот на градоначалникот на Боговиње

by Fokus 15:04
15:04

Почина и убиецот на градоначалникот на Боговиње, Хазби Идризи, кој беше убиен денес, соопштија од МВР.

„Лицето Ќ.А. (53) од Боговиње кое беше повредено од огнено оруже во пределот на главата и кое беше префрлено во Ургентниот Центар Скопје, им подлегнало на повредите и починало – се наведува во соопштението од МВР.

Поврзани новости