Почина сопругата на Трајко Вељаноски

by fokus 21:06
21:06

По кратко и тешко боледување, денеска починала сопругата на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, пренесоа дел од медиумите.

Зад себе остави две полнолетни деца и сопруг. Погребот ќе се одржи деновиве на гробиштата во Ѓорче Петров.

- Advertising -

Поврзани новости