Почина штипјанецот за кого се собираа донации за лекување на приватна клиника

by fokus 18:07
18:07

Почина штипјанецот Ристе Донев за кого се собираа донации за лекување од Ковид-19 во приватна болница, објави Телевизија 24.

Лекувањето во приватна болница на педесет и тригодишниот Донев беше единствена надеж за неговото семејство кое собираше донации за да плати 12 илјади евра на приватната клиника.

- Advertisements -

Тој беше со тешка клиничка слика.

Поврзани новости