Почина портпаролот на ДОМ Тони Ристов

by fokus 13:09
13:09

Почина Тони Ристов долгогодишен портпарол на ДОМ, соопштија денеска од партијата на зелените.

„Го изгубивме Тони, кој беше долгогодишен портпарол на ДОМ и лицето на македонските зелени. Со него изгубивме топол и искрен човек, но и страсен екологист и борец за правда“, се истакнува во соопштението.

Од ДОМ информираат дека посмртните останки ќе бидат изложени утре од 10 до 11 часот во капелата во Ѓорче Петров.

Поврзани новости