Почина пејачката на групата „Роксет“

by fokus 14:19
14:19

На 62-годишна возраст почина пејачката на групата „Роксет“, Мари Фредриксон, јавуваат медиумите.

Таа починала во текот на вчерашниот ден после долга и тешка борба со канцер а зад себе ги остави двете деца и сопругот Микаел Бољос.

„Со голема така ве известуваме дека една од најсаканите уметнички почина. Мари Федриксон почина во понеделник, 9-ти декември после долга борба со болест“, се вели во соопштението на семејството.

- Advertising -

Таа ќе биде погребана во присуство на нејзините најблиски, се наведува во соопштението.

Мари беше дел од групата „Роксет“, а светската слава ја доби со хитовите “It Must Have Been Love”, “The Look”, “Joyride”, “Crash! Boom! Bang!”.

Поврзани новости