Почина Мојсеј, најстариот брат на Борис Трајковски

by Fokus 18:50
18:50

По долго и тешко боледување почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на починатиот претседател Борис Трајковски.

Веста ја пренесоа локални портали од Струмица, родното место на Трајковски. Покрај Мојсеј, претседателот Борис Трајковски имаше и брат близнак, Александар, кој што почина во декември 2011 година по тежок срцев удар.

- Advertisements -

В.К.

Поврзани новости