Почина легендарната актерка Ракел Велч

by Fokus

Почина легендарната актерка Ракел Велч.

Имено, актерката почина на 82-годишна возраст, а причината за смртта засега е непозната.

Познато е дека Ракел своевремено беше симбол на сексипилноста , а нејзините филмови се гледаат и денес.

Најпозната е по улогите во „Fantastic Voyage“ и „One Million Years“ B.C. од 1966 година.

 

Поврзани новости