Почина фронтменот на ,,Дивљи кестен”

by fokus 17:07
17:07

Игор Старовиќ, фронтменот на групата ,,Дивљи кестен” починал денес, на 56-годишна возраст, јавуваат српските медиуми.

Тој беше дел од групата околу една деценија, а според првичните информации, починал по кратко боледување.

Освен вокалист, Старовиќ беше и композитор и аранжер.

Иако археолог по професија, тој сними пет албуми со групата и имаше стотици концерти ширум регионот.

Минатата година ,,Дивљи кестен” доби награда за придонес во зачувувањето традицијата во поп музиката.

Вики Клинчарова

Поврзани новости