Почина доајенот на македонскиот балет Екрем Хусеин

by fokus 15:25
15:25

Погребот на Хусеин ќе се одржи денеска на турските гробишта во Бутел. Поради колективниот годишен одмор комеморација во неговата матична куќа – Македонската опера и балет, најавуваат за следната недела.

Поврзани новости