Победа против Косово, Македонија никогаш поблиску до Европско првенство!

by fokus 22:46
22:46

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва го победи Косово и дојде на само еден чекор од исторски пласман на Европско првенство.

Македонија го доби вечерашниот натпревар со 2-1. Во финалето за пласман на Европското првенство за противник ќе ја имаме репрезентацијата на Грузија на 12 ноември.

- Advertisements -

Поврзани новости