По тешката сообраќајка, пуштен автопатот Градско-Велес

by fokus 22:08
22:08

Автопатот Градско – Велес е пуштен за сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Автопатот речиси четири часа беше затворен поради сообраќајна незгода, а сообраќајот се одвиваше по регионалниот пат Градско-Велес.

- Advertisements -

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната рампа кај Градско.

Според првичната информација од СВР Велес, моторциклистот веднаш им подлегнал на повредите, а екипа на СВР Велес и јавен обвинител е на местото на настанот и ги утрвдуваат причините за тешката сообраќајна несреќа.

Поврзани новости