По сведочењето на Заев, на обвинетиот Спиро Ристовски измерена му е покачена температура

by fokus 12:24
12:24

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Ристовски, присуствуваше на првиот дел од рочиштето, кога сведочеше премиерот Зоран Заев, но по паузата му била измерена повисока температура и не му било дозволено да влезе за вториот дел, кога требаше да сведочи пратеникот Африм Гаши.

- Advertisements -

Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељаноски, сведочеше Заев во суд

Поврзани новости