По расправија физички ја нападнал својата свршеница

by fokus

Свршеница од Скопје била физички нападната од нејзинот свршеник, по кратка расправија. По нападот, таа заминала во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ и од лекар и била констатираа тешка телесна повреда.

„На 23.09.2018 година во 19,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Градската општа болница “ Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив била донесена повредена С.П. од Скопје која била физички нападната од нејзиниот свршеник С.Ф. Имено истиот ден околу 11,00 часот С.П. отишла во домот на нејзиниот свршеник по што настанала расправија и тој физички ја нападнал. Околу 18,40 часот истата со такси возило заминала во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар и била констатирана тешка телесна повреда и била задржана на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.“

Поврзани новости