По пукањето денеска, Груевски се сретна со Тодоров

by fokus 20:59
20:59

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска попладне го прими поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, откако денеска дедото на малата Тамара пукаше кон него.

Тодоров не е повреден, а дедото на Тамара пукал со гасен пиштол.

- Advertisements -

Поврзани новости