По осум дена, пронајден скопјанец кој би пријавен за исчезнат

by fokus 15:05
15:05

Вчера вечерта, пред казино бил пронајден скопјанец кој пред девет дена бил пријавен за исчезнат во полициска станица.

„На 11.11.2019 во 22.30 часот пред казино на ул.,,Трифун Хаџи Јанев’’во Скопје, полициски службеници го пронашле П.Д.(53) од Скопје, за кој на 03.11.2019 беше пријавено дека се оддалечил од домот“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости