По најавените протести, дуќаните затворени, полиција на секој чекор

by lali

По најавените денешни протести на Албанците против доживотните пресуди во случајот „Монструм“ во делот околу трговскиот центар „Мавровка“ и Бит Пазар врие од полиција. На секој чекор можат да се забележат униформирани лица кои се на готовс со сите расположливи средства.

10550890_10152159578436583_4077606972825684235_n

Според информациите од нашиот репортер на терен, сите дуќани во трговскиот центар Мавровка и во околината се затворени, по улиците речиси и да нема автомобили, а полиција може да се види на секој чекор.

Поврзани новости